Festiwal Pieśni Romantycznych 2008

10-03-09 Administrator 0 comment

Festiwal Pieśni Romantycznych

Zespoły z czterech województw wzięły udział w VI Festiwalu Piosenki Romantycznej, który zorganizowano w Zespole Szkół w Zbicznie 14 lutego 2008 roku. Otwarcia tegorocznego festiwalu dokonał zespół „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, czyli główny organizator imprezy, oraz wójt gminy Zbiczno Wojciech Rakowski.
 – Impreza powiększa się z roku na rok – mówi przedstawicielka „Wesołych Kumoszek” Maria Lewalska. – Jeszcze w zeszłym roku festiwal miał rangę powiatowego, w tym roku jest już wojewódzki, co za tym idzie mamy patronat Marszałka Województwa i pomoc Urzędu Marszałkowskiego w organizacji.

Festiwal

W festiwalu zaprezentowało się 27 zespołów, między innymi z Sierpca, Torunia, Kwidzyna, Lubawy i Golubia-Dobrzynia. Grand Prix festiwalu, czyli Zakochanego Wróbla jury w składzie Katarzyna Nadolska, Danuta Grzyb i Jolanta Wojtkiewicz przyznało zespołowi Arioso” ze Świedziebni. W kategorii zespoły wokalno-instrumentalne wygrały „Powiślanki” z Kwidzyna, drugie miejsce zajęły “Alibabki” z Kurzętnika, a trzecie tercet „Ela” z Wąbrzeźna. W kategorii zespołów wokalnych triumfowały „Pokrzydowianki” z Pokrzydowa, przed „Serenadą” z Karbowa i „Bylebabkami” z Łąkorza. W kategorii kabaretów wystąpiły tylko trzy zespoły, więc jury postanowiło przyznać tylko miejsce pierwsze. Przypadło ono kabaretowi „Wszyscy Razem” z Brzozia.

Motywem przewodnim w scenografii, która ozdobiła aulę Zespołu Szkół w Zbicznie, był starożytny Egipt i postacie Kleopatry i Marka Antoniusza. Główna projektantką i wykonawczynią dekoracji była Aleksandra Fidling z Pokrzydowa. Imprezę poprowadziła Anita Grzybowska, nauczycielka ZS w Zbicznie. Wszyscy uczestnicy festiwalu i zaproszeni goście zostali obdarowani przez organizatorów czerwonymi serduszkami.

Źródło: www.czasbrodnicy.pl