Cyberprzemoc

10-03-09 Administrator 0 comment

Cyberprzemoc  – prelekcja dla rodziców

Dnia 10 lutego 2009 roku w Zespole Szkół w Zbicznie odbyło się zebranie z rodzicami. Tego dnia były też obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym, zebranie ogólne z rodzicami poprzedzone było prelekcją zatytułowaną „Zagrożenia Internetu”. Poprowadziły ją Anita Małkowska – nauczyciel informatyki i Monika Lewińska – pedagog szkolny. Nauczycielki wykorzystały prezentację multimedialną oraz posłużyły się filmami, które uświadomiły rodzicom niebezpieczeństwa jakie niesie z sobą korzystanie z Internetu przez najmłodszych.

Pani pedagog przytoczyła wyniki badań dotyczące zagrożeń Internetu, które przeprowadziła Fundacja „Dzieci niczyje”.  Nauczycielka informatyki poinformowała zgromadzonych o oprogramowaniu filtrującym niebezpieczne treści  z Internetu. Na koniec prelekcji rodzice otrzymali ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.