Topienie Marzanny 2009

05-04-09 Administrator 0 comment

Topienie Marzanny

 marzanna2_m   

Dnia 20.03.2009r. w przeddzień przyjścia kalendarzowej wiosny, uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami wyruszyli w plener celem jej przywitania. Pogoda dopisała. Słoneczko chwilami ogrzewało swym blaskiem. Każda klasa przygotowała ekologiczną kukłę- „Marzannę” – symbol zimy. którą zabrali ze sobą na wyprawę. Podczas spaceru śpiewano piosenki o odejściu zimy, która już bardzo wszystkim się znudziła. Kiedy uczniowie doszli nad strumyk, po głośnym wypowiedzeniu słów tradycyjnego pożegnania zimy i powitania wiosny:
“Marzanno, Marzanno, Ty Zimowa Panno!!!
W wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!!!”
wrzucili słomiane kukły do rwącej rzeczki, a one szybko odpłynęły wraz z zimą – zapewne do morza. Po takim wydarzeniu zima już chyba nie wróci!!!

marzannna