Dzień Niepodległości 2009

25-11-09 Administrator 0 comment

 Dnia 6 listopada 2009 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączone z Gimnazjadą. Organizatorkami imprezy były mgr Agnieszka Tyburska, mgr Monika Lewińska i mgr Anita Małkowska. W tym dniu uczniowie recytowali wiersze Jana Lechonia, Heleny Bocheńskiej i Antoniego Słonimskiego. Ośpiewano także „Rotę” , „Serce w plecaku” , „Jak to na wojence” oraz „Przybyli Ułani pod okienko” . Uczennica Iwona Jasieniecka przedstawiła krótki rys wydarzeń.

 maly

Podczas Gimnazjady uczniowie zmagali się trudnymi pytaniami dotyczącymi historii Polski, uczestniczyli w konkursie plastycznym i muzycznym.  Na koniec wręczono dyplomy.

niepodleglosc

niepodleglosc2

Oprawę plastyczną i muzyczną tej uroczystości przygotowały dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszczające na zajęcia koła plastycznego i artystycznego pod kierunkiem Okońskiej.  Odbyły się dwie uroczystości: dla szkoły podstawowej klas IV – VI oraz dla uczniów gimnazjum. Zespół muzyczny klas czwartych szkoły podstawowej zaprezentował utwory patriotyczne z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych.
Uroczystościom towarzyszyła wystawa plastyczna zatytułowana ,,Ordery i odznaczenia II Rzeczpospolitej’’. Pani Okońska przeprowadziła konkurs plastyczny pt: ,,Symbole niepodległości’’ oraz konkurs muzyczny pieśni patriotycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum w Zbicznie. Podsumowując wszystkie konkurencje najwyższa liczbę punktów zdobyła klasa IB gimnazjum.