Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

08-12-09 Administrator 0 comment

 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku 2009 w naszej szkole, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się wiele ciekawych konkursów .Ich organizatorami byli p. mgr Małgorzata Kłosińska i p. mgr Wojciech Żurański, którzy jednocześnie tworzyli komisję konkursową. Celem konkursów było rozwijanie wśród uczniów zdolności czytelniczych, poznawanie nowych rzeczy, doskonalenie języka polskiego oraz szerzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Członkowie komisji oceniali dostarczone prace. Zwycięscy otrzymali nagrody.

Konkurs literacki dla klas 5-6 „Znamy lektury”
Udział w konkursie wzięło 39 uczniów Szkoły Podstawowej.
Zwycięzcami zostały następujące osoby:
I miejsce – Klaudia Reich 6b
II miejsce – Kinga Sontowska 6b
III miejsce – Kamil Wiśniewski 6b

Konkurs „Czytanie – moja pasja”
Szkoła Podstawowa
I miejsce – anonimowa praca
II miejsce – Paulina Barańska 5b, Gabriela Przybylska 5b, Klaudia Montowska 5b, Joanna Rudnik 5b
III miejsce – Maciej Szóstakowski 5b, Robert Ziółkowski 5b, Mateusz Montowski 5b, Czarek Wiśniewski 5b
Wyróżnienia otrzymali : Klaudia Wójcik, Ewelina Piotrowska, Natalia Piotrowska, Ewa Wiśniewska.
Gimnazjum
I miejsce – Natalia Latarska IIb, Patrycja Kulka IIa, Angelika Bugalska IIb

Konkurs literacki dla klas 1-3 „Czy znasz tę baśń?”
I miejsce – Klaudia Granitza 3b
II miejsce – Wiktoria Deja 3b
III miejsce – Patrycja Grążawska 3b
Wyróżnienia otrzymali : Maciej Osmański, Kacper Klimek, Mateusz Wesołowski, Monika Szefler, Karol Rydziński, Kacper Dolecki, Dominik Cerklański, Adrian Rumiński, Adam Kędziorski, Natalia Bajtkiewicz i Julia Kulka.