O działalności przedszkola

06-06-10 Administrator 0 comment

O pracy Przedszkola w Zbicznie

Przedszkole wita dzieci każdego ranka o godzinie 8.00, zabawy kończą się o 13.00. Pierwsze zajęcia edukacyjne rozpoczynają się po śniadaniu o godzinie 10.00. Jest to blok dydaktyczny. Po nim, w oznaczone dni dwa razy w tygodniu odbywa się religia. A potem mamy czas na dowolną zabawę!
W pracy z dziećmi realizujemy program wychowania przedszkolnego „ Moje przedszkole”. Pracujemy na książkach „ Sześciolatek- bawię się i uczę” wydawnictwa MAC EDUKACJA.
Podczas pobytu dzieci w przedszkolu staramy się zapewnić się im zabawy ogólnorozwojowe: plastyczne, techniczne, ruchowe, językowe, rozwijające mowę i myślenie, doskonalące zmysły, kształcące niezbędne umiejętności. A także bierzemy udział w różnych konkursach, w których nasi podopieczni zdobywają nagrody i wyróżnienia.
Nieustannie staramy się podnosić swoje kwalifikacje, doskonalić umiejętności pedagogiczne, ale przede wszystkim – kochać dzieci i być partnerami dla ich rodziców, na których zadowoleniu z naszej działalności zależy nam tak samo jak na wspaniałym samopoczuciu ich dzieci w przedszkolu. W tym celu organizujemy w ciągu całego roku szkolnego spotkania z rodzicami, które umożliwiają swobodne, nie ograniczone codziennym pośpiechem rozmowy, a co za tym idzie – lepsze poznanie wzajemnych oczekiwań i możliwości. Integracja obu, tak ważnych dla przedszkolaka środowisk wychowawczych, zaprocentuje w przyszłości lepszym przystosowaniem społecznym dziecka a także otwartą i twórczą postawą wobec zmieniającego się wciąż świata. A właśnie na tym, by nasze dzieci umiały odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości, a w przyszłości zmieniać ją i kształtować zgodnie z własnymi potrzebami, powinno nam wszystkim najbardziej zależeć! Taka jest bowiem rola rodziców i pedagogów…

Bal karnawałowy w przedszkolu

12  lutego 2009 roku w Przedszkolu, pojawili się piraci, księżniczki, rycerze, kowboje i klauny. Do przedszkola przybył również  Czerwony Kapturek i Pipi Langstrum, a także Batman i Spiderman. Na balu zagościł też policjant I strażak. Nie zabrakło tez anioła-   a to wszystko za sprawą Karnawałowego Balu Przebierańców.
Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Przy dźwiękach piosenki “Jedzie pociąg z daleka” wyruszyli w zaczarowaną podróż.

przedszkole

przedszkole

przedszkole

Przy końcu podróży na przebierańców czekała niespodzianka, czyli wizyta Świętego Mikołaja.

przedszkole

Każdy z niecierpliwością oczekiwał na swoją kolej by zasiąść na kolanach Mikołaja, odebrać podarunek i zrobić sobie z tym wyjątkowym gościem zdjęcie.

przedszkole

Na koniec tej wizyty obie grupy stanęły do pamiątkowego zdjęcia, które będzie przypominać nam tę jakże radosną i miłą wizytę Świętego Mikołaja, w naszym przedszkolu.

przedszkole

przedszkole