Konkurs “Mapa Wsi”

24-06-10 Administrator 0 comment

UDZIAŁU UCZNIÓW W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM „ATLAS WSI”

W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie z klasy IIIb gimnazjum Anna Frahs i Łukasz Gniewek oraz z IIIa Marta Murlik brali udział w ogólnopolskim konkursie zatytułowanym „Atlas Wsi”. Atlas Wsi jest inicjatywą Fundacji Wspomagania Wsi mającą na celu zebranie opisów polskich wiosek, miejscowości, osad.
Zadaniem uczniów było opisanie w Internecie dwóch miejscowości: Ładnówko i Zbiczno. Przewodniczącą zespołu uczniowskiego biorącego udział w tym konkursie była Anna Frahs. To ona, pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Anity Małkowskiej, zalogowała się na stronie konkursowej i założyła zespół pod nazwą AGNONTAH. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali zdjęcia i opisy naszych okolic.
Grupa młodzieży otrzymała w czerwcu 2010 roku wyróżnienie w tym konkursie potwierdzone dyplomami.
Wszelkie informacje dotyczące przebiegu konkursu jak i jego regulaminu znajdują się na stronie internetowej http://www.atlaswsi.pl/