Wystawa w BDK 2010

05-01-11 Administrator 0 comment

Wystawa prac naszych uczniów

“Uczniowskie Inspiracje 2010”

W grudniu 2010 roku w Brodnickim Domu Kultury zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół w Zbicznie. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 9 grudnia 2010 o godzinie 17.00. na głównym holu w BDK-u. Wystawę zorganizowały nauczycielki ze szkoły w Zbicznie: M. Choszczewska i J. Okońska. Prezentowane “dzieła” młodych artystów charakteryzowała różnorodność technik jak również bogactwo treści i ekspresji twórczej. 
wystawa
wystawa
wystawa

 

Tematyka prac była bardzo różnorodna. Oto niektóre przykłady:
• kopia dzieła sztuki – P. Picasso, Cazanne,
• drzewo moim przyjacielem (collage),
• trójkolandia, kołolandia, kwadratolandia, “bajkowy pejzaż” inspiracja twórczością P. Cezannea pastel olejna,
• portret, karykatuła wg. Matisse,
• moja mała ojczyzna – zabytki Brodnicy w technice rysunek węglem, wydrapywanka, pastel sucha,
• graffiti,
• fotografia,
• ekoludki – prace wykonane z surowców wtórnych,
• origami.
Wszystkie prace zostały wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki plastyki J. Okońskiej, nauczycielki techniki M. Choszczewskiej – ekoludki, oraz nauczycieli świetlicy J. Hartka – origami. Głównym celem wystawy było zaprezentowanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z ZS w Zbicznie społeczności powiatu brodnickiego oraz współpraca i wymiana doświadczeń artystycznych z BDK. Wystawa trwała do 17 grudnia 2010 roku.
 
• origami.