Jak walczyć z grypą?

31-01-11 Administrator 0 comment

Jak chronić się przed grypą?

grypa

 

Zasady higieny
Według Państwowej Inspekcji Sanitarnej podstawą jest szczepionka przeciw grypie. Ponadto należy pamiętać o poniższych zasadach.
1) W czasie kaszlu i kichania należy zakrywać usta i nos chusteczką jednorazową.
2) W podróży i poza domem należy posiadać przy sobie i używać żelu do rąk lub zapasu jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu. Jeśli skończą się jednorazowe chusteczki lub żel należy kichać lub kasłać w zgięcia łokciowe, wówczas dłonie nie zostaną skażone wirusem.
3) Należy unikać dotykania powierzchni i elementów wyposażenia w środkach transportu zbiorowego. Należy również unikać bliskiego kontaktu “twarzą w twarz” z innymi podróżnymi.
4) Należy unikać masowych zgromadzeń.
5) Nie wolno lekceważyć grypy! Należy zostać w domu jeśli wystąpią objawy takie jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo – stawowe, kaszel, ból gardła. Jeśli objawy się nasilają – niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli wystąpiły duszności.