Wspomnienie z ferii 2011

08-02-11 Administrator 0 comment

Wspomnienie z ferii 2011

W Zespole Szkół w Zbicznie podczas ferii organizowane są zajęcia dla chętnych dzieci przebywających w czasie wolnym od nauki w miejscu zamieszkania.  Na dzień 04.02.2011r. (piątek) zaplanowano w programie „Gry i zabawy edukacyjne”. Do szkoły przybyło czworo dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy o godz. 8.00. Na początek chłopcy rysowali kolorowanki, a dziewczynki wykonywały laurki walentynkowe dla swoich rodziców. Następnie rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki.

ferie

Najwięcej przyjemności i zabawy sprawiło nam wspólne wykonanie plakatu o tematyce zimowej. Plakat powstał przy małej pomocy p.Kasi Słomińskiej, która wykorzystując swoje niezwykłe zdolności artystyczne delikatnie naszkicowała kontury bałwanka. Reszta należała już do inwencji twórczej dzieci. Plakat został pomalowany farbami plakatowymi, a śnieżynki zostały zrobione z kuleczek krepy.

ferie

ferie

Prace plastyczne wykonywaliśmy przy dźwiękach muzyki znanych dzieciom piosenek, niektóre kawałki śpiewaliśmy wspólnie. O godz. 10.30 zrobiliśmy przerwę śniadaniową, dzieci zjadły drożdżówkę z jabłuszkiem oraz wypiły herbatę.

ferie

ferie

Na zakończenie zrobiliśmy wystawkę naszych prac, co uwieczniliśmy na zdjęciach.

ferie

ferie

Swoje pracy dzieci zabrały do domu, a bałwanek będzie ozdabiał gazetkę szkolną.

Dziękujemy Sarze, Marcie, Bartkowi i Patrykowi
za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę

Marlena Gierszewska
Dorota Jamroży