Program “5 porcji warzyw…” 2010/2011

16-03-11 Administrator 0 comment

Udział uczniów w ogólnopolskim projekcie “5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Klasy I-III w naszej szkole biorą udział w ogólnopolskim programie “5 porcji warzyw, owoców lub soku”. W związku z realizacją tego programu uczniowie przygotowali gazetkę promującą realizację programu oraz plakaty ukazujące podział owoców i warzyw na 5 grup kolorystycznych: czerwoną, fioletową, białą, zieloną i białą.
Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku” – jego cel to zwiększenie świadomości na temat zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. A 5 porcji dlatego, że jak twierdzą eksperci, jest to optymalna dawka owoców i warzyw dla naszego organizmu.

  

Wystarczy niewiele, aby zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku. Projekt „5 porcji warzyw, owoców lub soku” ma na celu poprawę żywieniowych przyzwyczajeń Polaków oraz zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i obowiązkowej dziennej porcji warzyw i owoców.