Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

07-12-11 Administrator 0 comment

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

30 listopada 2011r. uczniowie Gimnazjum w Zbicznie wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zorganizowanej przez p.Izabelę Staniek i p.Marlenę Gierszewską. Celem wycieczki było rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Mieliśmy możliwość obejrzenia ponad 450 eksponatów  w sześciu tematycznych galeriach, zaawansowane technologie i multimedia, ale także proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. W tym niezwykłym muzeum spotkaliśmy naukę i sztukę razem. Testowaliśmy samodzielnie jakie są możliwości ludzkiego organizmu, odkrywaliśmy czy można wpływać na otaczający świat, mogliśmy zagrać na laserowej harfie oraz sprawdzić czy wygodniej leży się na piłkach czy na gwoździach… Wracając do domu weszliśmy na poczęstunek do McDonald’s, gdzie każdy uczestnik otrzymał frytki. Wyjazd uznajemy jako bardzo udany.
Dziękujemy p.Urszuli Pomianowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą!
                                                                                   Marlena Gierszewska

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka