Czas na zdrowie

12-06-12 Administrator 0 comment

Czas na zdrowie

Uczniowie klas IV-VI w Szkole Podstawowej w Zbicznie, którzy biorą udział w projekcie Fundacji Banku Ochrony Środowiska ,,Czas na zdrowie”. Celem projektu, oprócz rywalizacji zespołów, jest promocja idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Między innymi do zadań należało powołanie dziesięcioosobowego zespołu, nadanie mu nazwy i zaprojektowanie własnego logo, zapoznanie z tematyką prozdrowotną jak największej liczby osób, przygotowanie prezentacji mówiącej o zdrowym stylu życia, przygotowanie scenariusza festynu zdrowia, zorganizowanie szkolnego pokazu filmowego pt. ,,Śmietnik w mojej głowie”, organizacja ekologicznego (zdrowego) poczęstunku, zorganizowanie zabaw grupowych. W ramach projektu uczniowie również  zapoznali się z produkcją ekologicznej żywności w gospodarstwie państwa Babalskich w Pokrzydowie.

     Za promocję całego przedsięwzięcia odpowiedzialny jest zespół ,,Szkolni uzdrowiciele” : -Barbara Kozikowska -Patrycja Milarska -Dominika Krzyżanowska – Aleksandra Pieroń – Natalia Wróblewska – Katarzyna Wasilewska – Ewa Dądelewska – Michał Zduński – Adam Kędziorski – Kacper Dolecki. Opiekunem grupy jest nauczyciel przyrody pani: Maria Zajda.

 Zespół „Szkolni Uzdrowiciele”.

Wizyta w gospodarstwie ekologicznym państwa Babalskich w Pokrzydowie.

1.        Żywność ekologiczna.

2.      Pan Babalski w trakcie oprowadzania po przetwórni makaronu ekologicznego.

Logo zespołu

Prezentacja multimedialna ( należy zmienić rozszerzenie pobranego pliku na ppsx )

 {youtube}RkN1yMSk2Bs{/youtube}