Jasełka w przedszkolu

18-12-12 Administrator 0 comment

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

 W czwartek, 13 grudnia przedszkolaki wraz z nauczycielkami przedszkola: Agnieszką Kalisz, Moniką Ośwałdowską – Kania, Dorotą Jamroży i katechetką Katarzyną Słomińską zaprosiły swoich bliskich na piękne przedstawienie bożonarodzeniowe – „Jasełka”. Honorowymi gośćmi były panie Izabela Staniek i Krystyna Nowatkowska  – dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie.
Jasełkowa żywa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie i cała reszta świty. Pojawiły się też gwiazdeczki. Wspaniale dobrane stroje, muzyka i treści, wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Niejeden laureat Oscara mógłby pozazdrościć dobrej gry, odwagi i umiejetności młodych aktorów. Widzowie, szczególnie rodzice siedzący przy zastawionych stołach, ze wzruszeniem oglądali występ swoich pociech. Przygotowane przez młodych aktorów przedstawienie, wspólne śpiewanie kolęd, przełamanie się opłatkiem i słodki poczęstunek sprawiły, że wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.