III MIEJSCE W KONKURSIE CZYTELNICZYM

27-05-14 Administrator 0 comment

21 maja 2014 roku odbył się w Brodnicy VI powiatowy konkurs czytelniczy pt. „Czy znam i wiem ?” organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Brodnicy.

Konkurs składał się z trzech etapów na których sprawdzono wiedzę gimnazjalistów z następujących książek: „Kalamburka” Małgorzaty Musierowicz, „Nawiedzony dom” Joanny Chmielewskiej, „Harry Potter i Czara Ognia”Joanne K. Rowling oraz „Siódmego wtajemniczenia” Edmunda Niziurskiego. 

Reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyli się z testem, następnie wysłuchali fragmentów książkek do których zadano pytania. Ostatni etap wymagał inwencji twórczej oraz zdolności aktorskich, ponieważ uczniowie przedstawili około trzy minutowe scenki z wymienionych wyżej książek.

Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie:

Joanna Milena Gajewska

– Ewa Dądelewska

– Arkadiusz Ostrowski

 

Grupę przygotowała Pani Barbara Michalak.

 

 

 

 

                                                                             Napisał:

                                                                 Arkadiusz Ostrowski