Rozpoczęcie roku szkolnego

27-08-14 Administrator 0 comment

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Zbicznie nowy rok szkolny rozpoczęło  376 uczniów oraz  34 nauczycieli ( Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum). Uroczysta inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej w dwóch grupach. O godzinie 8.00- klasy I-III, a o godz. 9.00-  klasy IV-VI  i Gimnazjum. Podczas uroczystości – odbywającej się według szkolnego ceremoniału – nauczycieli i uczniów  powitała  pani  Halina Murlik – dyrektor Zespołu Szkół. Szczególnie ciepło pani Dyrektor powitała wszystkich pierwszoklasistów, którzy zwykle przekraczają progi nowej szkoły z lekką tremą. Życzyła im, by jak najszybciej odnaleźli swoje miejsce w naszej  społeczności.  Zapewniła ich, że będą  mogli liczyć na pomoc nauczycieli i wychowawców oraz życzliwość starszych kolegów. W tym roku naukę w dwóch klasach pierwszych Szkoły Podstawowej  rozpoczęło  43  uczniów , a w pierwszych gimnazjum –  36 uczniów. W swoim wystąpieniu podkreśliła, iż szkoła stwarza  uczniom coraz lepsze warunki zdobywania wiedzy i umiejętności. Życzyła uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.