Modernizacja terenu wokół szkoły

18-11-14 Administrator 0 comment

Nasza szkoła zyskała nowy blask…

Na przełomie marca i kwietnia przy Zespole Szkół w Zbicznie dokonano rewaloryzacji terenu zieleni.

Prace obejmowały:
Teren przy skarpie:
– niwelacja terenu,
– umocnienie skarpy betonową płytą ażurową,
– założenie trawnika metodą z siewu,
– posadzenie krzewów,
– ściółkowanie korą krzewów,
Teren przy szkole:
– usunięcie zbędnej roślinności,
– usunięcie darni,
– niwelacja terenu,
– ułożenie kostki granitowej przy pomniku,
– ułożenie agrowłókniny,
– posadzenie krzewów i kwaitów,
– montaż lini kroplującej przy różach,
– założenie trawnika metodą z rolki,
– ściółkowanie korą krzewów.
Przy szkole posadzono 140 róż wielkokwiatowych, 58 szt. żywotnika zachodniego (2 odmiany), 50 szt. jałowca, 20 szt. pęcherznicy kalinolistnej, 16 szt. tawuły japońskiej, 1 szt. buka pospolitego, inne krzewy liściaste i iglaste tworzące klomb (hortensje, ostrokrzewy, i inne). Na boisko wielofunkcyjne zakupiono ławki parkowe i kosze drewniane. Całość inwestycji wyniosła ok. 30 tys. zł. Budżet szkoły nie poniósł żadnych kosztów. Za tą modernizację zapłacił sponsor. Na stronie internetowej szkoły (www.zszbiczno.home.pl) w zakładce „Modernizacje” zamieszczono prezentację  z wykonanych robót, a także zdjęcia porównujące wygląd terenu przed i po skończonych pracach.
W niektórych pracach pomagali uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie.