Z wizytą “w Rolniku”

26-02-15 Administrator 0 comment

Z wizytą w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy. 

13 lutego 2015r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami – p. K. Domin-Maszkiewicz i p. R. Laskowskim  mieli możliwość uczestniczenia w imprezie pt.  “Jarmark dawnych zawodów” zorganizowanym w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia kramów z wytworami ówczesnych rzemieślników m.in.: zielarza, garncarza, pszczelarza, snycerza, kowala,  a także posłuchać opowieści o  codziennym życiu i pracy mieszkańców Brodnicy i okolic przed wiekami.  W inscenizacji brali udział uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Żywienia  w Brodnicy, ubrani  w stroje z epoki. Największe wrażenie na uczestnikach  zrobił kat, królewna Anna Wazówna i karczma, pełniąca funkcję dzisiejszego centrum handlowego.