Mistrzostwa Powiatu w Koszykówkę

02-03-15 Administrator 0 comment

 Mistrzostwa Powiatu w Koszykówkę

Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Koszykówkę Dziewcząt (r.1999-2001) Szkół Gimnazjalnych.

Osiek 10.02.2015r.

Pięć drużyn przystąpiło do powiatowej rywalizacji w kategorii gimnazjalistek.Walka była wyrównana, a najlepiej zaprezentowały się dziewczęta ze Zbiczna. Drugie miejsce zajęło Górzno, a trzecie było Brzozie.Zbiczno zagra w ćwierćfinale wojewódzkim w Grudziądzu.
Pięć drużyn podzielono na dwie grupy.W pierwszej doszło do pasjonującego pojedynku pomiędzy Zbicznem, a Brzoziem. W pierwszej połowie dominowały podopieczne Katarzyny Wołowskiej ze Zbiczna, które wygrały 8:0. W drugie połowie przejęły inicjatywę uczennice z Brzozia, ale trafiły do kosza tylko trzy razy. Ostatecznie Zbiczno wygrało 8:6 i przeszło do finału. Gospodynie z Osieka były bardzo gościnne i przegrały dwa mecze grupowe, zajmując ostatecznie piątą lokatę w mistrzostwach. W drugiej parze Górzno wygrało ze Szczuką. Finał tylko w pierwszej połowie był wyrównany, a po zmianie stron Zbiczno udowodniło swą wyższość i zdobyło tytuł mistrzowski. Gratulacje należą się dla całej drużyny, bo jest to gra zespołowa.
Życzę dalszych sukcesów sportowych, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Puchar, dyplom, piłkę dla szkoły wręczył gminny organizator sportu Andrzej Zieliński. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

    Mecze eliminacyjne:
Grupa A: Zbiczno-Brzozie 8:6, Zbiczno-Osiek 15:6 .
Kolejność: 1 Zbiczno 4 pkt 23:12, 2 Brzozie 3 pkt 22:10 , 3 Osiek 2 pkt 8: 31
Grupa B: Górzno-Szczuka 22:2

Mecz o 1 miejsce Zbiczno- Górzno 10:2
Mecz o 3 miejsce Brzozie-Szczuka 22:2

Końcowa kolejność 1 miejsce – Gimnazjum Zbiczno, 2 miejsce Gimnazjum Górzno, 3 miejsce Brzozie, 4 miejsce Szczuka, 5 miejsce Osiek.

Skład Gimnazjum Zbiczno:Katarzyna Wasilewska, Patrycja Milarska, Wiktoria Latarska, Sandra Stencel, Julia Kulka, Anna Lewandowska, Ewa Dądelewska, Wiktoria Piotrowska, Dominika Krzyżanowska, Joanna Czubkowska, Natalia Wróblewska, Patrycja Olszewska, Barbara Kozikowska. Zofia Lewandowska,Natalia Olszewska. Gratulacje – Katarzyna Wołowska.