Spektakl profilaktyczny

10-03-15 Administrator 0 comment

Spektakl profilaktyczny

Dnia 6 marca 2015 r. do Zespołu Szkół w Zbicznie został zaproszony krakowski teatr „ Kurtyna”. Spektakl został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Aktorzy zaprezentowali trudną tematykę uzależnień i konsekwencji dokonywanych wyborów. Uczniowie mieli możliwość poznania pary młodych ludzi, którzy borykają się z bardzo trudnymi problemami. Chłopak bardzo często wdawał się w bójki oraz zażywał narkotyki. Jego dziewczyna próbowała zmienić zachowanie chłopca, ale bezskutecznie. Problemem były narkotyki,ale przede wszystkim brak właściwych relacji w rodzinie. Przedstawienie było pouczające i wywołało nutkę refleksji wśród młodzieży.

                                                                                                                                 oprac. A. Tyburska