Igrzyska Wiedzy Ogólnej i Technicznej

11-03-15 Administrator 0 comment

II Igrzyska Wiedzy Ogólnej i Technicznej

Wtorkowe przedpołudnie 10 marca 2015 roku uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami, p. A. Tyburską i p. R. Laskowskim spędzili na pasjonujących rozgrywkach „Igrzysk Wiedzy” w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy. Udział w konkursie oraz skompletowania drużyny podjęła się p. K. Domin – Maszkiewicz, która niestety nie mogła wspierać tego dnia uczniów. W konkursie wiedzy z różnych przedmiotów wzięło udział 7 gimnazjalnych drużyn z :Górzna, Pokrzydowa, Szczuki, Świedziebni, Zbiczna, Brodnicy.

Nasze gimnazjum reprezentowali:

Ewa Dądelewska – III B 

Barbara Kozikowska – III A

Joanna Gajewska – III B 

Patrycja Milarska – III A

Damian Bykowski – III B 

Katarzyna Wasilewska – III A

Patyrk Tyburski – III B 

Michał Zduński – III A

Sprawdzane były umiejętności i wiedza ogólna z różnych dziedzin: literatura, historia, geografia, matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, zajęcia techniczne. Drużyna chłopców zmagała się z klockami Lego składając motocykl, tworzyła prezentację multimedialną na temat budowy i działania motoroweru oraz z działaniem oświetlenia i efektów dźwiękowych w układzie prądotwórczym. Działania grupy intensywnie wspierał Krystian Sobczak. Drużyna dziewcząt zdobywała punkty z wiedzy ogólnej wspierana przez liczną grupę kibiców. Zamiast tradycyjnie przyznawanych punktów były rozdawane lizaki i jajka niespodzianki. W formie zdrowej rywalizacji i zabawy uczniowie powtórzyli zagadnienia przed egzaminem. Ważnym aspektem wydarzenia była również integracja młodzieży z różnych szkół powiatu. W trakcie imprezy, gościnny pan Dyrektor T. Wysocki, zaprosił na słodki poczęstunek. Można było również poczęstować się jogurcikiem i soczkiem. W rezultacie „ Igrzyska Wiedzy” zakończyły się zwycięstwem naszego gimnazjum. Uczniowie otrzymali medale i atrakcyjne nagrody. Serdecznie dziękujemy drużynie oraz pozostałym uczniom, którzy kibicowali, wspierali swoich kolegów i koleżanki. Gratulujemy!!!!

oprac. A. Tyburska