Powiatowy konkurs czytelniczy

18-05-15 Administrator 0 comment

 Powiatowy konkurs czytelniczy pt. “Czy znam i wiem?”

13 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbyła się kolejna edycja konkursu sprawdzającego wiedzę uczniów  z wybranej literatury polskiej i światowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: szkoła podstawowa – Klaudia Piontkowska (klasa 4a)oraz Wiktoria Dardzińska i Natalia Budzich z klasy 5; gimnazjum – Joanna Gajewska z klasy III b oraz Wiktoria Deja i Monika Szefler z klasy II b.
Uczniowie mieli do wykonania 3 zadania: w pierwszym musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań (12 zamkniętych i 8 otwartych, w drugim rozpoznać na podstawie fragmentów książek dane miejsce, postać lub sytuację. Na końcu uczniowie przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje zachęcające do przeczytania wybranych przez nich książek.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły