VIII EDYCJA KONKURSU „LAS BEZ TAJEMNIC”

26-05-15 Administrator 0 comment

VIII  EDYCJA KONKURSU  „LAS BEZ TAJEMNIC”

20 maja 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbicznie wzięli udział w międzywojewódzkim konkursie pn. „Las bez tajemnic”. 
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Lipinkach oraz Nadleśnictwa — Brodnica i Jamy, przy współpracy okolicznych kół łowieckich.
W tym roku pod dachem wiaty Jarzębinka w Leśnictwie Grabiny, uczniowie rozwiązywali test przyrodniczy o łowiectwie oraz rozpoznawali kuraki żyjące w lasach oraz na polu. Oceniane były również tzw. podsypy ( zadaszone urządzenia do wykładania karmy dla zwierzyny drobnej i ptactwa), wykonane przez poszczególne szkoły. Naszą szkołę godnie reprezentowali Aleksandra Zielińska i Sebastian Sikorski, zajmując zaszczytne czwarte miejsce na 23 szkoły biorące udział w konkursie, z powiatów nowomiejskiego i brodnickiego. 
 
 
 
Rozpoczęcie konkursu.
 
 
 
 Ola i Sebastian rozwiązują test.
  
 
 Nasz podsyp.
 
 
 Nadleśniczy Henryk Kapusta wita zaproszonych gości i uczniów.
 
 
 
Sygnał na rozpoczęcie konkursu.