Konkurs plastyczny na makietę

02-06-15 Administrator 0 comment

Konkurs na makietę

Szkoła Podstawowa w Zbicznie przystąpiła do konkursu powiatowego na makietę pt., “PIĘKNO PRZYRODY POWIATU BRODNICKIEGO WIDZIANE OKIEM DZIECKA”. Konkurs organizowany jest w ramach powiatowej imprezy, Festynu Ekologicznego pt., “Środowisko ponad wszystko – IV Letnie spotkanie z ekologią”.  Konkurs jest realizowany jako część projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Do konkursu przystąpiły 3 zespoły ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie. Opiekunem zespołów jest nauczycielka zajęć technicznych pani Anita Małkowska. 
Praca konkursowa polega na wykonaniu dowolną techniką makiety przedstawiającej przyrodę naszego powiatu. Makieta może zawierać następujące elementy: lasy, drzewa, jeziora, strumyki, łąki,mieszkańców lasu, ludzi itp.
Do wykonania makiety powinno się wykorzystać materiały naturalne, surowce wtórne i materiały przyrodnicze m. in. drewno, karton, papier, sznurki, glinę, wełnę, filc, mech, kamienie, szyszki, korę, owoce leśne, krepę, bibułę, opakowania po artykułach spożywczych, rolki papieru, makulaturę białą i kolorową, nakrętki, korki, makaron itp. Dla zespolenia użytych do budowy surowców naturalnych dopuszcza się stosowanie wszelkiego typu klei, taśm, spinaczy, masy solnej.
Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz plenerowa wystawa prac konkursowych odbędzie się podczas imprezy powiatowej w dniu 12 września 2015 roku. Poniżej prezentujemy pracę jednej z grup konkursowych. Mamy nadzieję, że zwyciężymy 🙂