Wycieczka ekologiczna

10-06-15 Administrator 0 comment

Organizacja wycieczki na „Ścieżkę dydaktyczną Grabiny”

Dnia 01 czerwca 2015 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Zbicznie uczestniczyli w wycieczce ekologicznej. Razem z wychowawczyniami, paniami Jolantą Wojtkiewicz oraz Danutą Kozikowską, brali udział w zajęciach terenowych na „Ścieżce dydaktycznej Grabiny”. Młodzież dowiedziała się nowych ciekawych wiadomości na temat gospodarki leśnej oraz Brodnickiego Parku Krajobrazowego i jego rezerwatów szczególnie torfowiskowych. Usłyszeli dużo ciekawostek na temat zwyczajów mieszkańców lasu jak o bobrach, mrówkach.  Zwrócili uwagę na najbardziej przyjazne drzewa dla człowieka.  Dowiedzieli się ile tlenu dziennie produkują drzewa w procesie fotosyntezy i ile dwutlenku węgla pochłaniają. Drzewa to naturalne filtry zanieczyszczeń. Dzięki temu mamy na naszym terenie takie czyste powietrze.  Gospodarzem terenu był pan Stanisław Jarzembowski, który nas po nim  oprowadzał. 
Po części dydaktycznej, zgodnie z datą wyjazdu, świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzięki współpracy i pomocy rodziców, po powrocie z trasy czekało na uczniów ognisko, przy którym piekli kiełbaski. Były gry i zabawy sportowe przy pięknej słonecznej pogodzie.
Młodzież  z zadowoleniem podziękowała panom leśnikom, rodzicom i wychowawczyniom za mile spędzony czas.
Organizatorzy
Jolanta Wojtkiewicz
Danuta Kozikowska