O bezpieczeństwie podczas wakacji

12-06-15 Administrator 0 comment

O bezpieczeństwie podczas wakacji

Dnia 11 czerwca 2015 roku, kilkanaście dni przed wakacjami brodniccy funkcjonariusze, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Zbicznie, aby przypomnieć dzieciom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas letniego wypoczynku. Policjanci przypominali najmłodszym użytkownikom dróg o prawidłowym zachowaniu się na drodze i w jej okolicach. Z okresem letnim wiążą się również zagrożenia związane z kąpielami w zbiornikach wodnych. Podczas spotkania poruszana była również ta tematyka. Mundurowi podkreślili, aby nad wodę wybierać się z dorosłym opiekunem i wybierać miejsca do tego przeznaczone. Przypomniano również o pracach polowych podczas trwania żniw. Policjanci ostrzegali przed zbliżaniem się do maszyn rolniczych i ostrożności podczas pomocy przy żniwach.