“Bezpieczeństwo ekologiczne gminy” – konkurs

25-06-15 Administrator 0 comment

Laureatka wojewódzkiego konkursu 
„Bezpieczeństwo ekologiczne gminy” ze Zbiczna.

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris były organizatorami  Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”. Patronem honorowym przedsięwzięcia był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki. Celem konkursu był wzrost świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej. W pierwszym etapie należało przygotować wiadomości dotyczące stanu ekologicznego gminy i miejsca zamieszkania. Katarzyna Wasilewska, uczennica Gimnazjum w Zbicznie, przygotowała projekt ekologiczny i zakwalifikowała się do ścisłego etapu wojewódzkiego. W etapie drugim odbył się test wiedzy ekologicznej oraz wiadomości na temat ochrony środowiska. Nasza uczennica zajęła trzecie miejsce w województwie jako laureatka tego konkursu odebrała dyplom i nagrody z rąk rektora uczelni pana Krzysztofa Konnenberga. Po zmaganiach konkursowych, uczestników oprowadzono po pracowniach Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem. Mieli oni możliwość prowadzenia prostych badań mikroskopowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Opiekunowie uczestniczyli w prelekcji naukowej „Odnawialne zasoby energii” prowadzone przez dr Andrzeja Potoczka. Na zakończenie uczestniczyliśmy w koncercie orkiestry leśników.
Opiekunem laureatki była pani Jolanta Wojtkiewicz.