Biwak – “Zielona Szkoła”

02-07-15 Administrator 0 comment

Biwak – “Zielona Szkoła”

W dniach  26-27 czerwca 2015 roku w Ośrodku Wczasowym dla Dzieci i Młodzieży w Cichem uczniowie klasy IIB Gimnazjum w Zbicznie byli uczestnikami tzw. „Zielonej Szkoły” zorganizowanej przez  Komendę ZHP – Hufiec Brodnica.  Kierownikiem wyjazdu i opiekunem była wychowawczyni klasy – pani Anita Małkowska, a drugim opiekunem pani Longina Jasieniecka. Pojechało łącznie 10 uczniów: Natalia Bajtkiewicz, Wiktoria Deja, Klaudia Granitza, Kacper Klimek, Maciej Osmański, Agata Paprocka, Wojtek Sadowski, Monika Szefler, Mateusz Wesołowski i Patryk Wójcik. Chłopcy i dziewczęta mieszkali w osobnych domkach położonych obok siebie. 
Dwudniowy pobyt obfitował w liczne wrażenia i niespodzianki. Uczniowie grali w siatkówkę plażową, babingtona i tenisa stołowego. Byli na spacerze nad jeziorem Ciche znajdującym się w pięknym, leśnym kompleksie. Następnie wspólnie biesiadowali przy ognisku i piekli kiełbasy. Późnymi godzinami wieczornymi bawili się w podchody, czyli prostą grę harcerską polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań.
 
Fotorelacja z wyjazdu: