Udział w biwaku ekologicznym

24-09-15 Administrator 0 comment

Udział w biwaku ekologicznym

Już w pierwszym tygodniu nauki uczniowie klasy II a gimnazjum wyjechali na biwak ekologiczny do „Miętowego Gaju”. Ośrodek ekologiczny pod opieką Brodnickiego Parku Krajobrazowego mieści się w Gaju-Grzmięcy. Młodzież pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Wojtkiewicz oraz p. Wioletty Kędzierskiej, została przywitana przez p. Małgorzatę Gutowską – wicedyrektora BPK.

Po zakwaterowaniu w przepięknych pokojach obejrzała w świetlicy film o BPK. Następnie wyposażeni w ołówki, karty pracy ruszyliśmy na zajęcia terenowe w las. Tu rozwiązywaliśmy zadania ornitologiczne.Pilnie pracowaliśmy aż zastała nas ciemna noc…..Po powrocie zmęczeni, dotlenieni spędziliśmy miły czas przy grylu, jedząc kiełbaski i przepyszne ciasta upieczone przez rodziców (dziękujemy). Wieczorem były gry i zabawy w pokojach do późnych godzin nocnych. Rano czekało na wszystkich śniadanie. Przy wspólnym stole poczuliśmy się jak jedna rodzina. Czas szybko minął i zadowoleni wróciliśmy do domu  pełni wrażeń i wiedzy ekologicznej.

tekst i foto: p. Jolanta Wojtkiewicz

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg