Powiatowy konkurs ekologiczny “Szaleństwa Ekologiczne 2015”

24-09-15 Administrator 0 comment

Powiatowy konkurs ekologiczny “Szaleństwa Ekologiczne 2015”

 18 września 2015 roku młodzież Gimnazjum w Zbicznie brała udział w powiatowym konkursie ekologicznym „Szaleństwa ekologiczne 2015”.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe „Pojezierze Brodnickie”, Brodnicki Park Krajobrazowy, III LO w Brodnicy.

Nasze gimnazjum reprezentował zespół ośmioosobowy uczniów, którzy zostali laureatami konkursu szkolnego „Z ekologią na TY”. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była wiedza ornitologiczna.

Czterech przedstawicieli zespołu pisało test wiedzy ekologicznej. Następnie zespoły rozwiązywały zadania w terenie. Musieli wykazać się znajomością gatunków ptaków i rozpoznać je z wyglądu jak również na podstawie opisu. Rozpoznawali śpiew ptaków, tropy. Również musieli wykazać się znajomością jaj, piór oraz wypluwek, aby je zidentyfikować od kogo pochodzą. Ostatnie zadanie dotyczyło znajomości gniazd poszczególnych gatunków.

Nasi przedstawiciele wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i ogromną wiedzą w tym zakresie. Zespół po zmaganiach testowych i terenowych zdobył drugie miejsce. Wszyscy zostali nagrodzeni. Gratulujemy.

Zespół uczniów:

1. Oliwia Klonowska

2. Oliwia Rotzoll

3. Kacper Dolecki

4. Kacper Pankowski

5. Adam Kędziorski

6. Adrian Rumiński

7. Wiktoria Deja

8. Daniel Bartnicki

Opiekun Jolanta Wojtkiewicz