Sprzątanie Świata

08-10-15 Administrator 0 comment

Udział w akcji “Sprzątanie Świata”

25 września 2015 roku uczniowie, pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół w Zbicznie, brali udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2015”. Organizacja sprzątania przebiegała na różnych poziomach, ale zawsze za zgodą rodziców. Przedszkolaki skupiły się na rejonie wokół przedszkola, zaś uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, czyli klas 1-3 szkoły podstawowej sprzątali teren wokół szkoły, i centrum Zbiczna. Młodzież klas 4-6 zbierała śmieci okolic: pod Grzmięcę, pod Sosno i Rytebłota.Gimnazjaliści zjednoczyli swoje siły wraz z leśnictwem Rytebłota oraz z przedstawicielami grupy wędkarzy zrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim. Podzieleni na trzy grupy ruszyliśmy sprzątać przede wszystkim nabrzeża jezior Sosno, Łąki i Zbiczno. W zbieraniu uczestniczyli wędkarze, którzy „osładzali” nam trudy w ogarnięciu sporej ilości śmieci. Na zakończenie akcji czekała nas niespodzianka przygotowana przez leśników pod pieczą pana Waldemara Warachowskiego oraz przedstawicieli wędkarzy. Wszyscy spotkaliśmy się na pieczeniu kiełbasek przy ognisku. W całej akcji od lat współpracujemy z Zakładem Usług Komunalnych. Jesteśmy zaopatrzeni w rękawice jednorazowe i worki. Również ZUK zbiera wszystkie „pełne śmieci” worki z wytyczonych tras. Możemy powiedzieć z dumą „Śmieci mniej – Ziemi lżej”.

 tekst i foto: p. Jolanta Wojtkiewicz

 

 Sprzątanie Świata w Przedszkolu

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg