Rocznica powstania OSP w Zbicznie

10-11-15 Administrator 0 comment

Udział w uroczystości 90 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbicznie.

 11 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie uczestniczyli w uroczystości z okazji 90 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbicznie.

W czasie uroczystości przypomniano historię działania OSP,. Następnie głos zabrali zaproszeni goście z posłem Zbigniewem Sosnowskim. Odznaczono zasłużonych druhów, a następnie ksiądz kanonik Kazimierz Wierzbicki poświęcił stojącą przed remizą strażacką rzeźbę św. Floriana.

Całą uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły.

Młodzież klasy II a gimnazjum pod opieką pani J. Wojtkiewicz, przedstawiła krótką inscenizację patriotyczną. Uczniowie pod opieką pani Iwony Szwarackiej zaprezentowali piosenki niepodległościowe oraz związane z tematem uroczystości.

 

Nad wszystkim czuwała pani dyrektor Halina Murlik.

Obraz 002.jpg Obraz 003.jpg Obraz 004.jpg
Obraz 005.jpg Obraz 007.jpg Obraz 008.jpg