Powiatowy konkurs “Gżegżółka”

10-05-16 Administrator 0 comment

Nasi na „Gżegżółce”

         22 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej (Karolina Kędziorska, Damian Kwaśniewski, Julia Piotrowska oraz Sandra Milarska) reprezentowali naszą szkołę w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka” dla Szkół Podstawowych w Osieku. Uczestnicy musieli napisać dyktando obfitujące w słówka typu: wte i wewte, w przód, charcząc, chyżo, skądinąd, chełpić itd. W drugiej konkurencji należało w jak najkrótszym czasie wyszukać podane przez organizatorów słowa w „Słowniku ortograficznym ”i  podać stronę na której się znajdują. Były to następujące wyrazy:

-mrzeć

-hochsztapler

-rozchełstać

-ugór

-wyzuć

-ścichapęk

-szczeżuja

-wyrugować

-zamrażać

-druid

-żgać

-możdżeń

-hidumin

-rachityczny

-snucerz

W konkursie wzięło udział 18 szkół podstawowych z naszego powiatu. Nasza szkoła zajęła 10 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia w przyszłym roku.