Konkurs “Jedz zdrowo, żyj kolorowo”

10-05-16 Administrator 0 comment

Konkurs „Jedz zdrowo, żyj kolorowo”

Dnia 13 kwietnia 2016 roku  odbył się powiatowy  konkurs “Jedz zdrowo, żyj kolorowo” organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywienia i gastronomią, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie zdrowego odżywiania.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, która obejmowała zadania testowe oraz części praktycznej. W drugiej części wzięli udział tylko finaliści wśród których znalazła się Aleksandra Zielińska uczennica klasy Ia Gimnazjum w Zbicznie. Każdy z finalistów miał za zadanie przygotować sałatkę z określonych produktów spożywczych. Do dyspozycji mieli między innymi roszponkę, rukolę, świeży szpinak, wędzonego łososia, szynkę parmeńską i wiele innych produktów.

Uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia przygotowali pokaz baristyczny. Każdy uczestnik konkursu mógł posmakować wybraną przez siebie kawę. Atrakcją również był pokaz kulinarny przygotowany przez Pana Mariana Frankowskiego szefa kuchni restauracji hotelu Vine Resort &Spa Głęboczek.

W konkursie wzięło udział 21 uczennic z siedmiu gimnazjów powiatu brodnickiego.  Uczennicami reprezentującymi Zespół Szkół w Zbicznie były:

Paulina Armata

– Małgosia Kosakowska

– Aleksandra Zielińska

 

 

Zapraszamy do galerii:

dsc_07201.jpg dsc_0732.jpg dsc_0748.jpg
schowek01.jpg schowek02.jpg schowek03.jpg
schowek04.jpg