Program “Żyj smacznie i zdrowo”

10-05-16 Administrator 0 comment

Udział w VI edycji „Żyj smacznie i zdrowo”

Gimnazjum po raz czwarty brało udział w ogólnopolskim programie „Żyj smacznie i zdrowo”. Koordynatorem tego programu jest pani Jolanta Wojtkiewicz, która przygotowała z klasą IIa projekt „Czy wiemy co jemy?” Młodzież brała udział w warsztatach na podstawie scenariuszy VI edycji programu. Następnie sami uczniowie badali co można znaleźć w poszczególnych produktach. Na kole zainteresowań poszerzali swoją wiedzę jak gotować z głową, poznali 10 zasad prawidłowego odżywiania, również dowiedzieli się, iż jedzenie wpływa na urodę i myślenie. Przypomnieli o pięciu posiłkach dziennie oraz o dużej wadze wody w naszej diecie. Dla wprawy ćwiczyli na godzinie wychowawczej jak gotować z głową i przyrządzili sałatkę lodowo-pomidorowo-jajeczną z tuńczykiem. Wspólna praca zaowocowała pyszną przekąską.

gotowanie 002.jpg gotowanie 003.jpg gotowanie 004.jpg
gotowanie 005.jpg gotowanie 007.jpg gotowanie 008.jpg
gotowanie 009.jpg gotowanie 011.jpg gotowanie 013.jpg
gotowanie 014.jpg gotowanie 021.jpg gotowanie 026.jpg
gotowanie 027.jpg