Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

25-05-16 Administrator 0 comment

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum, który odbył się 20 maja 2016r w Janowie. Celem konkursu jest popularyzacja języków obcych, rozwijanie zdolności uczniów, ich kompetencji językowych oraz zwiększenie motywacji do uczenia się języków obcych. Uczniowie szkół podstawowych oceniani są w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-6, recytują wiersze w języku angielskim. Gimnazjaliści deklamują poezję w języku niemieckim, rosyjskim lub francuskim. Szkołę podstawową reprezentowała Karolina Kędziorska (Vb), uczennicę przygotowała pani Veronika Dobrowolska. W konkursie dla gimnazjów wzięli udział: Monika Szefler (3b), Klaudia Rudnik (3a ) i Kacper Dolecki (2a) zgłoszeni do konkursu przez pani Wiolettę Kędziorską. Klaudia Rudnik zajęła IV miejsce  w konkursie, Kacper Dolecki zajął  II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.