Próbna ewakuacja szkoły i pokazy strażackie

16-09-16 Administrator 0 comment

PRÓBNA EWAKUACJA

W pierwszym tygodniu nauki uczniowie i pracownicy szkoły szczegółowo zapoznali się z warunkami ewakuacji obowiązującymi  w naszej szkole.

Aby sprawdzić , czy wszyscy znają zasady bezpieczeństwa
i czy wiedzą, jak należy zachować się podczas ogłoszonego
w szkole alarmu – 16 września 2016 r. o godz. 9. 15 – przeprowadzona została próbna ewakuacja.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy zadbali o dodatkowe, nieszkodliwe dla uczniów, aczkolwiek bardzo wiarygodne efekty – sztuczne zadymienie jednego z pomieszczeń.

Zagrożenie – rozprzestrzeniający się dym spostrzegł robotnik gospodarczy i natychmiast zgłosił zdarzenie dyrektorowi, ten włączył alarm (3 krótkie 3 sekundowe dzwonki z jedno-sekundowymi przerwami), a następnie wezwał Straż Pożarną. Akcja  miała miejsce  podczas odbywających się zajęć. Pierwsza grupa uczniów pojawiła się na boisku szkolnym już po 30 sekundach, natomiast cała społeczność  uczniowska, nauczyciele  oraz pracownicy szkoły byli na boisku szkolnym, czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia –  już po5 minutach.

Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegła szybko, sprawnie i bez zakłóceń.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Natuckiemu i Panu Tomaszowi Banasikowi – Strażakom Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy oraz druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbicznie za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

010.jpg 011.jpg 012.jpg
08.jpg 09.jpg 1.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg