Rajd rowerowy

13-10-16 Administrator 0 comment

Rajd rowerowy

Aby pokazać młodzieży piękno przyrody i uświadomić, że rower jest również wspaniałą formą spędzania wolnego czasu nauczyciele wychowania – fizycznego p. Katarzyna Wołowska i p. Adrian Janczak zorganizowali 26.09.2016 r. rajd rowerowy.

Trasa rajdu: Zbiczno – Brodnica ścieżką rowerową – Niskie Brodno – Lisa Młyn – Gród Foluszek – szkoła Zbiczno.

Trasa łatwa technicznie przebiegająca przez malownicze obszary Pojezierza Brodnickiego odpowiednia dla początkujących, posiadająca jednak kilka ciekawych podjazdów. Około 23 km. wspaniałego wyścigu po drogach polnych i leśnych.

Po ćwiczeniach na świeżym powietrzu i posiłku ruszyliśmy w dalszą drogę. Celem rajdu było: integracja klas gimnazjalnych, kreowanie potrzeby aktywnego wypoczynku, propagowanie jazdy rowerem jako czynnej formy wypoczynku i profilaktyki zdrowotnej, wdrażanie do świadomego podnoszenia umiejętności orientacji w terenie,  przypomnienie zasad ruchu drogowego, przypomnienie bhp podczas poruszania się rowerem, rozbudzenie wrażliwości na piękno otaczającego regionu.

Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Uczniowie wyszli z inicjatywą i poprosili o kolejny rajd o większym dystansie. Następny rajd w maju, wszystkich chętnych zapraszamy.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg