Manewry patryiotyczne

15-11-16 Administrator 0 comment

„VIII  BRODNICKIE MANEWRY PATRIOTYCZNE”

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski, uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie przeżyli żywą lekcję historii. W czasie zajęć lekcyjnych odbyła się uroczystość dla dzieci i młodzieży. W piątek – 10 listopada 2016 r  przeprowadzono VIII Brodnickie Manewry Patriotyczne. Gimnazjaliści ze Zbiczna aktywnie zaangażowali się w realizację zadań o tematyce patriotycznej. Pod opieką p. Danuty Kozikowskiej, p. Longiny Jasienieckiej oraz p. Katarzyny Wołowskiej dwudziestu gimnazjalistów uczestniczyło w manewrach. Organizatorem było Stowarzyszenie „Na Wiejskiej” przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce na Dużym Rynku o godz. 17.00. Na rynek przybyli Ułani i przeprowadzili uczestników do gimnazjum na ul. Wiejskiej. Tam młodzież losowała wybrane trasy  wędrówki po Brodnicy. Każda grupa miała do wykonania dziesięć zadań np. zaśpiewanie pieśni patriotycznej (uczennica Zofia Lewandowska klasa IIIB Gim wykonała pieśń „Niepodległość”), rozwiązanie krzyżówki, odszukanie na terenie ruchomego punktu, wykonanie tańca hebrajskiego, przygotowanie zupy pochodzącej z dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie wraz z opiekunami przemierzyli kilkanaście kilometrów, towarzyszyły im pochodnie i lampki rozświetlające trasę. Zakończenie i podsumowanie manewrów odbyło się o godz. 23.00 w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uczniowie integrowali się i przeżywali lekcję historii inaczej niż zwykle. Na trasie częstowano rosołem z gęsi, domowym ciastem, kawą, herbatą. Młodzież wykazała  się wielkim zaangażowaniem oraz wysokim poziomem wiadomości o niepodległej Polsce oraz Brodnicy. Z tego faktu opiekunowie są dumni ze swoich podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci na obchody manewrowe.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg