Filmowe andrzejki w gimnazjum

01-12-16 Administrator 0 comment

Filmowe andrzejki

Od kilku lat w Gimnazjum w Zbicznie „Andrzejki” obchodzone są nietuzinkowo. W zeszłym roku były to „Muzyczne andrzejki”, a w tym – „Filmowe andrzejki”. Uczniowie poszczególnych klas zgłaszali do opiekunki SU, propozycje pięciu filmów, w których postacie chcieliby się wcielić. Spośród nich najczęściej się powtarzające tytuły znalazły się na wybranej liście. Przedstawiciele klas losowali tytuł ekranizacji, do której przygotowali przebrania oraz krótkie opisy lub wręcz inscenizację. Wśród nich były: „Hobbit”, „Piraci z Karaibów”, „Shrek”, „Pamiętniki Wampirów” i „Harry Potter”.

W wesołej atmosferze, przy dźwiękach ścieżek filmowych, odbyły się ciekawe pokazy. Jury oceniało pomysłowość, zaangażowanie i  frekwencję klasy. Swój wpływ na ocenę miała cała społeczność uczniowska, która oklaskami oceniała najciekawsze propozycje. Oprócz oceny poszczególnych klas, wybrano dwa  indywidualne, najbardziej oryginalne kostiumy przedstawianych postaci.

W konkursie wygrała klasa II a, która zaprezentowała sympatyczną inscenizację z filmu „Piraci z Karaibów”.

Indywidualnie nagrody otrzymali: Dawid Klimek – jako Lord Voldemort ( z Harry Pottera) i Damian Frygier – jako Jack Sparrow ( z Piratów z Karaibów).

Nagrody sponsorowane przez dyrektorkę, panią Halinę Murlik, laureatom wręczyła organizatorka, pani Jolanta Wojtkiewicz, dziękując uczniom za wspaniałe pomysły i zaangażowanie.

Nieodzownym symbolem „Andrzejek” są wróżby. Na dużych przerwach, na korytarzach szkolnych, spotkać można było dobre wróżki i wróżbitów, przepowiadających tylko piękną przyszłość.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 27.jpg 28.jpg
29.jpg 3.jpg 30.jpg
31.jpg 32.jpg 33.jpg
34.jpg 35.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg