XIX Powiatowy Festwial Kolęd

30-01-17 Administrator 0 comment

XIX POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK BRODNICA 2017

23 stycznia 2017r. Pani Iwona Szwaracka wraz z Zosią Lewandowską, uczennicą ZS w Zbicznie udała się do Brodnickiego Domu Kultury na XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zosia już w piątek 20 stycznia brała udział w eliminacjach rejonowych  do tego Festiwalu. W kategorii Gimnazja – soliści wyśpiewała sobie udział w  finale, który odbył się właśnie w poniedziałek. Jury w składzie:

Joanna Nehring-Roszkowska (trener emisji głosu)

Stanisław Czajkowski (naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy)

Kazimierz Wieczorkowski (Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Brodnicy)

po wysłuchaniu około stu trzydziestu prezentacji festiwalowych wyłoniło laureatów konkursu. Wśród nich w kategorii soliści Gimnazjum znalazła się również Zosia, zdobywając I miejsce. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wręczył Wicestarosta Powiatu Brodnickiego Mariusz Klonowski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Romanem Pytlasińskim. Życzymy dalszych sukcesów!

1.jpg 2.jpg