Konkurs wiedzy pożarniczej

20-02-17 Administrator 0 comment

Konkurs wiedzy pożarniczej

,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM,,

Dnia 21 lutego 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. W roku szkolnym 2016/2017 w  gminnych eliminacjach wzięło udział 21 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja. W jej skład weszli panowie: druh Marosz Andrzejczak,  druh Wojciech Nagórski – Naczelnik OSP Pokrzydowo oraz Prezes OSP Zbiczno- druh Roman Kowalski. Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Na teście wykazali się ogromną wiedzą i niebywałymi umiejętnościami. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi.

Do II etapu przystąpili następujący uczniowie ( szkoła podstawowa ):

-Martyna Rutecka (ZS Pokrzydowo)

-Mateusz Muczeński (ZS Pokrzydowo)

-Oskar Duda (ZS Zbiczno)

Z gimnazjum do eliminacji ustnych przystąpili:

-Kacper Dolecki (ZS Zbiczno)

-Sebastian Sikorski (ZS Zbiczno)

-Paweł Czarnecki (ZS Pokrzydowo)

W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach.

WYNIKI FINAŁU GMINNEGO

Szkoły podstawowe:

1.     Martyna Rutecka – SP Pokrzydowo

2.     Mateusz Muczeński- SP Pokrzydowo

3.     Oskar Duda – SP Zbiczno

Gimnazja:

1.     Kacper Dolecki- Gimnazjum Zbiczno

2.     Sebastian Sikorski- Gimnazjum Zbiczno

3.     Paweł Czarnecki- Gimnazjum Pokrzydowo

Dla finalistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również wszyscy uczestnicy turnieju. Coroczne zmagania odbywają się na zmianę: w ZS w Pokrzydowie i w ZS w Zbicznie .

W etapie powiatowym,  który odbędzie się 31 marca w Brodnicy, Gminę Zbiczno będą reprezentować :

Mateusz Muczeński i Martyna Rutecka -uczniowie ZS Pokrzydowo w kategorii szkół podstawowych oraz  Kacper Dolecki i Sebastian Sikorski- uczniowie ZS Zbiczno w kategorii gimnazjum.

Opiekunami drużyn są: Pani  Danuta Kozikowska -ZS Zbiczno

Pan Jarosław Hartka- ZS Pokrzydowo

Relację z przebiegu konkursu opracowała: Danuta Kozikowska

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg