Prelekcja nt. czadu i ognia

09-03-17 Administrator 0 comment

„CZAD I OGIEŃ”- OBUDŹ CZUJNOŚĆ

03.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział

w prelekcji pt. „Czad  i ogień- obudź czujność”.

Prelekcję przeprowadzili mundurowi Państwowej Straży Pożarnej z Brodnicy – kapitan- Pan Tomasz Banasik oraz starszy kapitan- Pan Waldemar Przeczewski- serdecznie dziękujemy.

Podczas prelekcji  funkcjonariusze  przekazali naszym uczniom ważne informacje dotyczące zachowania szczególnej ostrożności, aby uniknąć zatrucia tlenkiem węgla , skąd się bierze czad i dlaczego  jest tak niebezpieczny, co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla, jak działa autonomiczna czujka dymu, oraz jak postępować w chwili, gdy zauważymy ogień.  Ponadto przekazali też  informacje, które opisujemy w poniższych plikach i zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią artykułu.

                                          Inf. dyr szkoły Murlik Halina

 

Prelekcja na temat czadu i ognia

    doc.gif - 1.18 Kb

Prezentacja 1

   

Prezentacja 2