Konkurs “Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”

27-03-17 Administrator 0 comment

Udział w wojewódzkim konkursie pn. “Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w III Konkursie pn. Bezpieczeństwo ekologiczne gminy. Organizowany był przez Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris oraz Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Celem Konkursu był wzrost świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej. Problematyka konkursu dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekologicznego na poziomie lokalnym oraz jego wpływu na jakość życia mieszkańców. W tym roku szkolnym konkurs z cyklu gmina bezpieczna ekologicznie poświęcony był w szczególności zagadnieniom związanym z racjonalną gospodarką wodną (problem wody w związku z Rokiem Rzeki Wisły 2017).

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach: etap I – na terenie szkół , oraz etap II – w siedzibie Uczelni.

Wynik I etapu Konkursu stanowił liczbę punktów otrzymanych z testu oraz czas w jakim go uczeń rozwiązał przy pierwszym otwarciu testu.

Do II etapu Konkursu zakwalifikowano sześciu laureatów z województwa.

W II etapie uczestnicy zgłaszali do Konkursu prezentacje lub filmy pt. ”Moja miejscowość bezpieczna ekologicznie” lub „Moja miejscowość niebezpieczna ekologicznie, czyli o źródłach zagrożeń zdrowia i życia mieszkańców”.

Z naszej szkoły w konkursie brali udział :

1. Oliwia Rotzoll            9 miejsce

2. Kacper Dolecki          42 miejsce

3. Dominika Irwan         45 miejsce

Opiekunem uczniów była pani Jolanta Wojtkiewicz