Konkurs wiedzy pożarniczej – etap powiatowy

06-04-17 Administrator 0 comment

Konkurs wiedzy pożarniczej

,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM,,

– etap powiatowy

Dnia 31 marca 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmagania odbyły się w Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. Konkurs składał się z 2 etapów.
W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi.

Zespół Szkół w Zbicznie reprezentowali następujący uczniowie:

1.     Kacper Dolecki – III A Gimnazjum

2.     Sebastian Sikorski – II B Gimnazjum

Do eliminacji ustnych zakwalifikowali  się obaj uczestnicy konkursu.

W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach. Chłopcy odpowiadali wyśmienicie. Uczeń Kacper Dolecki otrzymał maksymalną ilość punktów możliwych do uzyskania. Gimnazjalista Sebastian Sikorski wykazał się równie bogatą wiedzą w zakresie pożarnictwa. Dla laureatów  przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy, Kacper Dolecki otrzymał rower zaś Sebastian głośniki.

Opiekun drużyny: Danuta Kozikowska –Zespół Szkół w Zbicznie

1.jpg 10.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg