Święto Konstytucji 3 Maja

06-05-17 Administrator 0 comment

Obchody Świąt Majowych w Zespole Szkół
w Zbicznie

Dnia 28 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół obchodziliśmy Święta Majowe.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.
W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne.

2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Należy być dumnym ze swojej historii i, że jesteśmy Polakami.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg