Nocna majówka patriotyczna

15-05-17 Administrator 0 comment

„VIII  BRODNICKA NOCNA MAJÓWKA PATRIOTYCZNA”

W ramach obchodów Świąt Majowych związanych z historią państwa polskiego, uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie brali udział w „VIII Brodnickiej Nocnej Majówce Patriotycznej”. Wydarzenie to miało miejsce w nocy z 12 na 13 maja 2017 roku. Celem Majówki było:

  kształtowanie świadomości obywatelskiej młodzieży

  uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

– utrwalenie wiadomości o symbolach narodowych Polski

– śpiewanie pieśni o tematyce patriotycznej

– prowadzenie dyskusji o parlamencie i znaczeniu konstytucji

Gimnazjaliści ze Zbiczna aktywnie zaangażowali się w realizację zadań o tematyce patriotycznej. Pod opieką p. Danuty Kozikowskiej, p. Longiny Jasienieckiej oraz p. Katarzyny Wołowskiej dwudziestu gimnazjalistów uczestniczyło w Majówce.. Organizatorem było Stowarzyszenie „Na Wiejskiej” przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce na w Gimnazjum nr 1 przy ul. Wiejskiej 4. o godz 18.30.  Tam młodzież losowała wybrane trasy  wędrówki po Brodnicy. Każda grupa miała do wykonania dziesięć zadań. Uczniowie wraz z opiekunami przemierzyli kilkanaście kilometrów, towarzyszyły im pochodnie i lampki rozświetlające trasę. Zakończenie i podsumowanie wędrówki odbyło się o godz 24.00 w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uczniowie integrowali się i przeżywali lekcję historii  i wiedzy o społeczeństwie inaczej niż zwykle. Wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz wiadomościami o niepodległej Polsce. Z tego faktu opiekunowie są dumni ze swoich podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci na obchody  Majówki.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg