Akcja “Bookcrossing” czyli “Uwolnij książkę”

24-05-17 Administrator 0 comment

 UWAGA!!!

JUŻ OD 24.05.2017 r. (środa)

RUSZA AKCJA

“Uwolnij książkę”

Zasady naszej akcji!

  • PODZIEL SIĘ!!! Przynieś do szkoły przeczytane już książki, anonimowo odłóż na półkę, która znajduje się korytarzu na
    I piętrze w budynku naszej szkoły. Pamiętaj! Jeśli zostawiasz książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej.

Poleć swoim znajomym książki które zostawiłeś/aś!

  • KORZYSTAJ ze zbiorów naszej BiblioPrzestrzeni na przerwach, przed lekcjami, po lekcjach, w domu!
  • CZYTAJ na terenie naszej szkoły, albo weź książkę ze sobą do domu. Możesz ją także oddać po przeczytaniu. Jeśli zapragniesz ją mieć dla siebie na zawsze, nie ma konieczności abyś ją oddawał.
  • PAMIĘTAJ o potrzebach innych, oni też chcą korzystać z naszej szkolnej BiblioPrzestrzeni. Zabieraj jednorazowo nie więcej niż 1 książkę.

·         DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej  książce wewnątrz niej pozostawiając karteczkę z informacją dla następnego BiblioSpoko Miłośnika.

* * * * * * *

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W szkole od tego roku zacznie działać oficjalna półka bookcrossingowa.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie taka półka znajduje się obecnie w naszej szkole! 

Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić i wymienić się z innymi?

Organizator akcji:

mgr Anita Małkowska

 Piszą o nas w mediach:

 

media1.jpg