Powiatow Konkurs “Wiedzy o żywieniu”

24-05-17 Administrator 0 comment

Udział w „I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żywieniu”.

Dnia 17 maja 2017 roku młodzież gimnazjalna brała udział w „I Powiatowym Konkursie Wiedzy o żywieniu”. Konkurs zorganizowany był przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Karbowska w Brodnicy.

Celem konkursu było:

– rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia,

– upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia

– kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych

– promowanie prozdrowotnego stylu życia

– nawiązanie współpracy między szkołami

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy, to część teoretyczna – test wiedzy na temat żywienia. Po ogłoszeniu wyników sześciu laureatów, z różnych gimnazjów naszego powiatu, przeszło do etapu drugiego, czyli do gotowania.
W skład grupy naszych uczniów weszli: Daria Jakubowska, Adam Kędziorski, Paulina Kapelusz, Oliwia Klonowska, Małgorzata Kosakowska, Weronika Wójcik, Aleksandra Zielińska. Po dogrywce między czwórką naszych przedstawicieli, którzy otrzymali po teście taką samą ilość punktów, Aleksandra Zielińska reprezentowała nasze gimnazjum w drugim etapie. W przerwie braliśmy udział w pokazie baristycznym. Również nasze uczennice spróbowały swoich sił, robiąc kawę mrożoną z lodami. Następnie przeszliśmy do kuchni, gdzie mistrz pan Safianowski, zaprezentował pokaz wykonania potraw z makaronu. Następnie laureaci przeszli do drugiego etapu – czyli do gotowania potraw – z makaronu.

Aleksandra Zielińska otrzymała wyróżnienie w konkursie i nagrodę rzeczową. Opiekunkami przygotowującymi uczniów były panie Maria Zajda i Jolanta Wojtkiewicz.

 

1.JPG 10.JPG 11.JPG
12.JPG 13.JPG 14.JPG
15.JPG 16.JPG 17.JPG
18.JPG 19.JPG 2.JPG
20.JPG 21.JPG 22.JPG
23.JPG 3.JPG 4.JPG
5.JPG 6.JPG 7.JPG
8.JPG 9.JPG