Biwak klasy IIIa

06-06-17 Administrator 0 comment

Biwak w „Miętowym Gaju”

Z okazji „Dnia Dziecka”, wychowawczyni klasy IIIa, zorganizowała dla swoich wychowanków biwak ekologiczny w Miętowym Gaju. Był on ciekawym przeżyciem ekologicznym, gdzie poszerzaliśmy wiedzę o Brodnickim Parku Krajobrazowym. Jednocześnie to ostatni wspólny wyjazd klasowy. Po zajęciach ekologicznych spotkaliśmy się przy kominku na pieczeniu kiełbasek i zajadaniu się przepysznymi wypiekami od rodziców – drożdżówka pani Pankowskiej nie do pobicia, rogaliki pani Jakubowskiej ze swojską śliwkową marmoladą i racuszki pani Rumińskiej. Kalorie przybywały w zastraszającym tempie. Więc trochę je zgubiliśmy, grając w piłkę, całą drużyną. Specjalnie dla wychowawcy młodzież dała pokaz poloneza. Wieczorową porą oglądaliśmy, na ciemnym niebie, przelot komety. Do późnej nocy całą klasą wspominaliśmy lata szkolne, od przedszkola do …. końca gimnazjum. Sytuacje śmieszne i te trudniejsze. Zawsze z wielkim szacunkiem dla nauczycieli. Były opowieści o przyszłości i marzenia do spełnienia. Śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar. Rano przygotowaliśmy wspólne śniadanie – Adam zaprezentował talent kulinarny – „makaron ala Adam”. Rodzinna atmosfera i dobre humory umilały czas, który jak zawsze za szybko minął.

 

Organizatorka

Jolanta Wojtkiewicz

b1.JPG b10.JPG b11.JPG
b12.JPG b13.JPG b14.JPG
b15.JPG b16.JPG b17.JPG
b18.JPG b2.JPG b20.JPG
b21.JPG b3.JPG b4.JPG
b5.JPG b6.JPG b7.JPG
b8.JPG b9.JPG